ssl چیست؟

ssl چیست
()

نحوه کار ssl به زبان ساده

هنگام بازدید از یک سایت شما اطلاعاتی را با سرور رد و بدل می کنید و سرور با داده های خودش پاسخ شما را می دهد. اگر شما در حال تبادل اطلاعات حساسی هستید نیاز به یک محیط امن برای تبادل اطلاعات خود دارید. این محیط امن را ssl یک سایت برای شما فراهم می کند.

گواهی ssl چگونه باعث ایمنی سایت می شود؟

هنگامی که کاربری به سایت بدون ssl وارد می شود درخواستش قبل از رسیدن به سرور آن سایت باید از سرور ISP(ارائه دهنده اینترنت) بگذرد در این مسیر امکان سرقت اطلاعات کاربر وجود دارد.

حالا اگر سایت دارای گواهی ssl باشد مسیر حرکت اطلاعات تا مقصد ایمن می شود.

زیرا اس اس ال باعث می شود اطلاعات به شکل رمز نگاری شده به سمت سرور ISP ارسال شوند و از فاش شدن اطلاعات حساس کاربران جلوگیری شود.

 ssl برای چه سایت هایی ضروری است؟

تمام وب سایت های وظیفه شناس که هر نوع اطلاعات کاربری را مدیریت می کنند باید از فناوری SSL برای محافظت از مشتریان خود استفاده کنند.

پس اگر صاحب وبسایتی هستید که نیاز به جمع آوری اطلاعات محرمانه کاربران را دارید، ایجاد این سطح از امنیت برای سایت شما کاملا ضروری است.

شما با افزودن این گواهی، داده های حساس کاربرانتان را از دست اشخاص ثالث دور نگه می دارید و علاوه بر ایجاد ایمنی سبب جلب اعتماد کاربران و رفع نگرانی آنها در مورد حفظ حریم خصوصی می شوید.

اهمیت ssl در سئو سایت

از آنجایی که امنیت کاربران برای گوگل بسیار مهم است ، سایت هایی که از پروتکل ssl استفاده می کنند را بر سایر سایت ها ترجیح می دهد و همین امر سبب کسب رتبه های بهتر برای سایت های ایمن می شود.

خرید مطمئن از سایت فروشگاهی

آیا می توانیم از سایتی که ایمن نیست استفاده کنیم؟

واقعیت این است که شما نباید هیچ اطلاعات خصوصی را با وب سایتی که از گواهی SSL استفاده نمی کند، به اشتراک بگذارید.

خرید محصول یا ارائه اطلاعات شخصی به یک سایت بدون گواهی اس اس ال شبیه به صحبت کردن در مورد اسرار مهم در یک واگن مترو شلوغ است.

همیشه به یاد داشته باشید قبل از بازدید از هر سایتی بهتر است اول امنیت اطلاعات خود را در نظر بگیرید مخصوصا زمانی که یک سایت جزئیات بانکی یا سایر اطلاعات شخصی و حساس شما را می خواهد.

چگونه متوجه شویم که یک سایت ایمن است؟

فقط کافیست به URL یا همان آدرس سایت نگاهی بیاندازید

  • اگر URL با «https://» شروع شود، سایت دارای گواهی SSL  است.
  • اگر URL با «http://» شروع شود، سایت فاقد گواهی است.

s اضافی نشان می دهد که صفحه ایمن است.

3 دلیل استفاده از ssl برای سایت

  • امنیت سایت
  • ایجاد اعتماد نسبت به کسب و کار
  • امتیاز مثبت از نظر گوگل

چگونه برای سایت خود ssl تهیه کنیم؟

شما می توانید از سرویس دهندگان SSL نظیر شرکت های هاستینگ گواهی مورد نظر را خریداری کنید یا به صورت رایگان دریافت کنید و از آنها بخواهید که آن را روی وبسایت شما فعال کنند.

 

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنیدتا بتونید به ما امتیاز بدید

میانگین امتیازها / 5.

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

سمانه جوکار طراح سایت
سمانه جوکار
طراح سایت و فریلنسر

CTRL+D

صفحه رو بوک مارک کن
لازمت می شه!